Pomiń linki

Ambulatoryjne leczenie uzdrowiskowe dzieci

Dnia 17 listopada w Starostwie Powiatowym w Pszczynie miało miejsce spotkanie z przedstawicielami oświaty  z władzami powiatu oraz reprezentantami goczałkowickiego uzdrowiska- prezesem Jarosławem Wieszołkiem oraz kierownikiem oddziału uzdrowiskowego dla dzieci – lek. med. Anną Klepek.

Podczas spotkania starosta pszczyńska Barbara Bandoła podkreśliła, że rodzice potrzebują wsparcia w zakresie leczenia wad postawy dzieci zwłaszcza po pandemii i długim okresie nauki zdalnej.

Na terenie naszego powiatu działa Szpital uzdrowiskowo-rehabilitacyjny dla dzieci STOKROTKA, który specjalizuje się w rehabilitacji dzieci i młodzieży, wykorzystując naturalne bogactwo regionu – solankę i borowinę.

Dzięki dotarciu z informacją do rodziców, za pośrednictwem nauczycieli,  więcej dzieci będzie mogło skorzystać z programu ambulatoryjnego leczenia uzdrowiskowego. A potrzeby zdrowotne najmłodszych są olbrzymie. Na podstawie badań przesiewowych szacuje się, że dziś aż 90% dzieci zmaga się z wadami postawy.

Dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat z powiatu pszczyńskiego uruchomiona jest rehabilitację w trybie ambulatoryjnym, ponieważ rodzicom łatwiej jest dowieźć dziecko popołudniami na zajęcia, niż korzystać z turnusu z pobytem na oddziale.

Na ten moment terminy są łatwo dostępne, a pilotaż zakłada szybką ścieżkę dostępu i ograniczone do minimum formalności, w których dopełnieniu pomoże zespół administracyjny uzdrowiska.