Pomiń linki

Inhalacje

Baza zabiegowa

Inhalacje to zabiegi lecznicze polegające na wdychaniu par wód mineralnych, roztworów leków lub ich aerozoli. Wykonywany za pomocą specjalnego aparatu (inhalatora) lub nebulizatora, bądź przez wdychanie par wrzącego płynu. Do inhalacji używa się leków działających rozkurczowo na drzewo oskrzelowe, ułatwiających wykrztuszanie wydzieliny, działających przeciwzapalnie i antybiotyków. Inhalacje najczęściej stosowane są w astmie oskrzelowej, ostrych i przewlekłych stanach zapalnych dróg oddechowy.

Inhalacje pneumatyczne

W zabiegu tym wykorzystywany jest inhalator pneumatyczny, który zmienia płynną postać leku w aerozol.
Umożliwia to głębokie wnikanie ściśle określonej dawki leku do układu oddechowego pacjenta i dokładne jego wchłanianie w drzewie oskrzelowym i pęcherzykach płucnych.

Wskazaniem jest leczenie zatok nosowych, oskrzeli i płuc, w takich chorobach jak astma, alergie oraz mukowiscydoza.

Terapia zjonizowanym powietrzem

Ionomed to innowacja w leczeniu i profilaktyce szeregu chorób przewlekłych, w tym chorób układu krążenia.

Zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem specjalnie dobranych programów. Polega na wprowadzaniu do organizmu odpowiedniej ilości czystego, zjonizowanego tlenu, dzięki czemu poprawia wygląd, kondycję skóry, usprawnia metabolizm, poprawia samopoczucie oraz wzmacnia układ immunologiczny.

Inhalacje grupowe w jaskini solnej

Mikroklimat jaskini zwiększa odporność organizmu, działa profilaktycznie i wspomagająco w problemach górnych i dolnych dróg oddechowych (zapalenie zatok, astma, alergia), łagodzi skutki stresu, nerwic, niweluje stany przemęczenia, leczy bezsenność, wspomaga leczenie niedoczynności tarczycy, schorzeń naczyniowo-sercowych, dermatologicznych i innych. Spokojna, relaksująca muzyka działa uspokajająco na nasz organizm i pozwala pozbyć się uczucia zmęczenia. Stworzone w jaskini solnej warunki przywracają i regulują naszą kondycję psychofizyczną. Po kilku zabiegach w jaskini poprawia się wydolność naszego organizmu, skuteczniej działają zażywane leki.

Kontakt

Chcesz odwiedzić nasze uzdrowisko? Masz pytania?  Skontaktuj się z nami.

Uzdrowisko

Recepcja: (32) 449 20 00

Sekretariat: (32) 449 21 01

Fax: (32) 449 21 17

Email: sekretariat@gozdroj.pl

Obsługa medyczna

Rejestracja, szpital: (32) 449 20 31

Planowanie, rejestracja, poradnia: (32) 449 20 02

Email: cop@gozdroj.pl

Szpital dziecięcy Stokrotka

Rejestracja, szpital: (32) 449 20 44

Planowanie, rejestracja, poradnia: (32) 449 20 44

Email: stokrotka@gozdroj.pl