Pomiń linki

Masaże

Baza zabiegowa

Polega na oddziaływaniu odpowiednio dobranymi technikami manualnymi bezpośrednio na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, struktury łącznotkankowe, układ krwionośny, nerwowy i limfatyczny. Dzięki zabiegom rozluźniają się mięśnie, zwiększa ukrwienie w okolicy poddanej zabiegowi, przez co zmniejsza się ból i przyspiesza gojenie zmian chorobowych. Uzyskany efekt rozluźnienia wpływa również pozytywnie stan psychofizyczny, odpręża,  pomaga walczyć ze stresem i zmęczeniem psychicznym.

Masaż 1

Masaż klasyczny

Jest zabiegiem mającym na celu poprawienie stanu psychofizycznego pacjenta. Jedna z podstawowych form leczenia fizjoterapeutycznego oraz współczesnej rehabilitacji. Znajduje on zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu schorzeń oraz chorób. Masaż klasyczny jest formą ręcznego oddziaływania na tkanki, w odpowiednio rozluźniającym ułożeniu osoby masowanej, przy zastosowaniu klasycznych technik masażu: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja oraz wstrząsanie.

Masaż podwodny

Masaż podwodny to zabieg, gdzie strumieniem wody pod ciśnieniem, z węża zakończonego odpowiednią nasadką masowane jest całe ciało (za wyjątkiem okolic serca i głowy). Działa na choroby układu kostno-stawowego i mięśniowego, zaburzenia krążenia obwodowego i przemiany materii, nerwobóle, rwę kulszową oraz stany wyczerpania psychicznego. Efekty terapeutyczne zabiegu to: rozluźnienie mięśni, poprawia krążenie, poprawia przemiany materii, złagodzenie bólu, poprawa samopoczucia, zmniejszenie cellulitu, uelastycznia ściany naczyń krwionośnych, zwiększa ruchomość stawów oraz sprawności mięśni, również je uelastycznia.

Masaż wysokociśnieniowy mechaniczny

Zabieg polegający na miejscowym przymocowaniu kilku przyssawek połączonych z aparatem wytwarzającym ujemne ciśnienie. W trakcie zabiegu następuje wessanie masowanego ciała do końcówek aparatu. Powoduje to intensywne przekrwienie, odżywienie oraz regenerację.

Masaż wibracyjny mechaniczny

Zabieg, który wykorzystuje drgania pochodzące z aparatów wibracyjnych. Wibracje są krótkotrwałymi, rytmicznymi uderzeniami o powierzchnię ciała, w wyniku których powstają drgania w tkankach. Źródłem wibracji dla aparatów wibracyjnych jest prąd elektryczny, sprężone powietrze lub ciśnienie wody.

Mechaniczny drenaż limfatyczny

Zwany jest również masażem barycznym, polegającym na naprzemiennym wtłaczaniu powietrza do specjalnie skonstruowanych mankietów i jego wypuszczaniu w odpowiednich proporcjach czasowych. W czasie powstawania dużego ciśnienia w mankiecie założonym na kończynę, masowane tkanki są uciskane, co powoduje przemieszczanie krwi i chłonki. Zabieg ten stosowany  jest głównie przy zaburzeniach krążenia obwodowego, przez co wpływa na poprawę ukrwienia i odżywienia mięśni, ułatwiając ich regenerację powysiłkową.

Suchy hydromasaż mechaniczny

Zabieg ten jest połączeniem trzech elementów: masażu, ciepła i wody, które decydują o wyjątkowych efektach terapii pozwalającej na eliminowanie codziennych napięć, przemęczenia i stresu. Zabieg ten nie wymaga rozbierania się, ponieważ odbywa się przy użyciu wodnego łóżka masującego. Wodne dysze, które poruszają się okrężnymi ruchami, masują ciało od stóp do głowy, co poprawia krążenie krwi oraz rozluźnia mięśnie. Przyjemne ciepło wody dociera do najgłębiej położonych tkanek.

Masaż 4
Masaż 2

Kontakt

Chcesz odwiedzić nasze uzdrowisko? Masz pytania?  Skontaktuj się z nami.

Uzdrowisko

Centrala: (32) 449 20 00

Sekretariat: (32) 449 21 01

Fax: (32) 449 21 17

Email: biuro@gozdroj.pl

Obsługa medyczna

Rejestracja, szpital: (32) 449 20 31

Planowanie, rejestracja, poradnia: (32) 449 20 02

Email: cop@gozdroj.pl

Szpital dziecięcy Stokrotka

Rejestracja, szpital: (32) 449 20 44

Planowanie, rejestracja, poradnia: (32) 449 20 44

Email: stokrotka@gozdroj.pl