Pomiń linki

Remont Starej Pijalni rozpoczęty

Rozpoczęły się roboty budowlane i prace konserwatorskie przy  budynku Starej Pijalni w Goczałkowicach-Zdroju, które przyczynią się do zachowania w dobrym stanie tego pięknego zabytku.
Jak podaje Wojewódzki  Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach zakres kompleksowych robót obejmuje m. in. naprawę oraz wymianę elementów konstrukcji, wymianę pokrycia dachowego (ze względu na stwierdzony zły stan zachowania), konserwację i wymianę części finezyjnej stolarki okiennej, wprowadzenie nowej posadzki, rekonstrukcję dekoracyjnego odeskowania w najniższej partii elewacji (pierwotnie ceglany wątek nie był przeznaczony do wyeksponowania). Dążąc do przywrócenia budynku do stanu historycznego zadecydowano o powrocie do kolorystyki pierwotnej.
Po remoncie,planowane jest otwarcie sklepu firmowego Uzdrowiska, w którym prowadzona będzie sprzedaż i promocja naturalnych surowców leczniczych – borowiny i solanki oraz kosmetyków uzdrowiskowych na bazie tychże surowców. Rozpoczęto też współpracę z producentami, którzy tak jak Uzdrowisko, zostali nagrodzeni certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej, na ten moment w zakresie warsztatów i wykładów dla kuracjuszy, ale docelowo także w zakresie sprzedaży i promowania uhonorowanych dóbr w tej pięknej przestrzeni.