Pomiń linki

Sanatorium stacjonarne

Leczenie NFZ

W Sanatorium Uzdrowiskowym dla Dorosłych leczy się głównie choroby narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem chorób reumatologicznych i ortopedycznych, a także choroby neurologiczne. Leczy się tutaj także choroby naczyń obwodowych, schorzenia laryngologiczne oraz przeprowadza rehabilitację osób z cukrzycą.

Sanatorium dysponuje bazą noclegową w pokojach 1, 2 i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, rozmieszczonych w pawilonach: Azalia, Magnolia, Limba.
Świadczenia są realizowane w warunkach stacjonarnych i przeznaczone dla osób, których stan zdrowia pozwala na samodzielne poruszanie się po terenie uzdrowiska, samoobsługę oraz korzystanie z zabiegów leczniczych.

Turnus sanatoryjny trwa 21 dni, w czasie których kuracjusz jest:

otoczony całodobową opieką pielęgniarską i dostępem do opieki lekarza prowadzącego leczenie

korzysta z dostosowanych do jednostki chorobowej zabiegów rehabilitacyjnych i balneologicznych

Uzdrowisko dysponuje własną bazą diagnostyczną: pracownią radiologii, laboratorium analitycznym oraz bogatą bazą zabiegową.
W terapii chorych stosowane są tradycyjne metody wykorzystujące naturalne surowce lecznicze wydobywane ze złóż Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój: solankę i borowinę.

Całodzienne wyżywienie w sanatorium oparte jest o indywidualnie dobrane diety opracowane przez dietetyka naszego Działu Żywienia:

dietę podstawową

dietę lekkostrawną

dietę cukrzycową

dietę ubogo energetyczną

Cennik sanatorium stacjonarnego

Każdy pacjent przebywający w sanatorium uzdrowiskowym ponosi koszt zakwaterowania i wyżywienia. Wysokość opłaty za jeden dzień pobytu jest ściśle określona przez Ministra Zdrowia i uzależniona jest od standardu pokoju. Kuracjusz zobowiązany jest też do uiszczenia opłaty uzdrowiskowej za każdy za każdy dzień pobytu w wysokości 3,00 zł.

Pobierz cennik w PDF

Kontakt

Chcesz odwiedzić nasze uzdrowisko? Masz pytania?  Skontaktuj się z nami.

Uzdrowisko

Recepcja: (32) 449 20 00

Sekretariat: (32) 449 21 01

Fax: (32) 449 21 17

Email: biuro@gozdroj.pl

Obsługa medyczna

Rejestracja, szpital: (32) 449 20 31

Planowanie, rejestracja, poradnia: (32) 449 20 02

Email: cop@gozdroj.pl

Szpital dziecięcy Stokrotka

Rejestracja, szpital: (32) 449 20 44

Planowanie, rejestracja, poradnia: (32) 449 20 44

Email: stokrotka@gozdroj.pl