Pomiń linki

REGULAMIN ODNOWY BIOLOGICZNEJ

1. REGULAMIN ODNOWY BIOLOGICZNEJ

1. Strefa odnowy biologicznej jest integralną częścią Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój.

2. Odnowa biologiczna jest czynna od poniedziałku do soboty, w godzinach 16:30 – 22:00, w niedzielę 12:00-22:00. Godziny otwarcia w dni świąteczna są ustalane na bieżąco i podawane do wiadomości minimum 5 dni przed dniem świątecznym.

3.Warunkiem korzystania z usług odnowy biologicznej jest zapoznanie się i przestrzeganie niniejszego regulaminu.

4. Usługi odnowy biologicznej odbywają się w pawilonie pierwszym Zakładu Przyrodoleczniczego Uzdrowiska.

5. Za korzystanie z usług odnowy biologicznej pobierane są opłaty zgodnie z obowiązującym cennikiem.

6. Wykupienie wejścia na odnowę biologiczną jest jednoznaczne ze złożeniem oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych. Klient korzysta z usług odnowy biologicznej na własną odpowiedzialność.

7. Klient wchodząc na odnowę biologiczną otrzymuje zegarek na podstawie którego rozliczony zostanie czas pobytu. Zegarek należy zwrócić pracownikowi Odnowy przed jej opuszczeniem.

8. W przypadku zniszczenia zegarka pobrana zostanie opłata 20 zł

9. W strefie Odnowy biologicznej obowiązuję obuwie zamienne.

10. Przed skorzystaniem z basenów oraz kąpieli należy wziąć prysznic.

11. Na zabiegi wykonywane przez fizjoterapeutę oraz saunę IR należy dokonać zapisu u pracowników Odnowy osobiście lub pod numerem 32449 2021.

12. Klienci zobowiązani są do punktualnego zgłaszania się na zabieg. Spóźnienie wiąże się z utratą wykupionego zabiegu w danym dniu.

13. Pracownicy odnowy biologicznej mają prawo przerwać wykonywanie zabiegu/ wyprosić z odnowy jeśli zachowanie klienta będzie niestosowne. W takiej sytuacji pobierana jest pełna opłata za zabieg/ wejście.

14. Osoby nieuprawnione do korzystania z usług odnowy biologicznej nie mogą przebywać w strefie odnowy biologicznej, z wyjątkiem opiekunów dzieci, osób z niepełnosprawnościami oraz osób korzystających z zabiegów, ale ze względu na stan zdrowia wymagających opieki.

15. Osobom przebywającym w strefie odnowy biologicznej zabrania się

a) wnoszenia i spożywania posiłków
b) wnoszenia i spożywania alkoholu lub innych środków odurzających
c) palenia tytoniu
d) wprowadzania psów lub innych zwierząt.

16. Osoby niszczące wyposażenie odnowy biologicznej ponoszą odpowiedzialność materialną za szkody, które wyrządziły. Za szkody wyrządzone przez osoby niepełnoletnie odpowiedzialność ponoszą ich opiekunowie prawni.

17. Pracownicy odnowy biologicznej mają nadzór przestrzeganiem regulaminu.

18. Wszelkie reklamacje dotyczące wykonanych usług należy zgłaszać natychmiast po skończonym zabiegu.

19. Przedmioty wartościowe należy pozostawić w zamykanej szafce. Za rzeczy pozostawione w strefie odnowy biologicznej Uzdrowisko nie odpowiada.

20. Rzeczy znalezione w strefie odnowy biologicznej należy przekazać personelowi.

21. W obliczu zagrożenia zdrowia lub życia należy niezwłocznie zawiadomić pracownika odnowy biologicznej lub innego pracownika oraz powiadomić odpowiednie służby.

22. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyzje podejmuje Prezes Zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój.

23. Wszelkie skargi i wnioski można zgłaszać bezpośrednio pracownikom odnowy lub w sekretariacie Uzdrowiska od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 14:30.

2. REGULAMIN SAUN

1. Sauna parowa i sucha są integralną częścią Odnowy Biologicznej i obowiązują w nich przepisy Regulaminu Odnowy Biologicznej oraz niniejszego Regulaminu.

2. Sauny czynne są w godzinach otwarcia Odnowy Biologicznej.

3. Z sauny mogą korzystać tylko osoby zdrowe lub osoby, których dolegliwości nie stanowią przeciwwskazań do korzystania z zabiegów. Za skutki zdrowotne przebywania w saunie Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój nie ponosi odpowiedzialności.

4. Kobiety w ciąży lub te, które podejrzewają, że mogą być w ciąży, przed wizytą w saunie powinny skontaktować się ze swoim lekarzem. W pierwszych miesiącach ciąży wysoka temperatura może powodować groźne uszkodzenia płodu.

5. Z sauny nie mogą korzystać osoby:

a) chore na serce,

b) z nadciśnieniem, po udarach,

c) z chorobami naczyń krwionośnych,

d) ze stanami zapalnymi narządów wewnętrznych,

e) z gorączką,

f) chore na tarczycę,

g) w ciąży,

h) chore na padaczkę (epilepsję),

6. Z sauny mogą korzystać wyłącznie osoby zdrowe, bez przeciwwskazań lekarskich, a osoby niepełnoletnie tylko z opiekunem.

7. Do sauny najlepiej chodzić ok.2 godz. po posiłku. Nie wchodzić do sauny w stresie i zmęczonym–zbytnie obciążenie serca. Pobyt w saunie ma właściwości oczyszczające ciało z toksyn, poprawiające krążenie i wyrabiające odporność na choroby.

8. Przed wejściem do pomieszczenia sauny należy bezwzględnie zdjąć obuwie basenowe oraz wszystkie przedmioty metalowe, gdyż mogą stać się one przyczyną poparzenia ciała.

9. Każdy użytkownik sauny zobowiązany jest przed wejściem do sauny do dokładnego umycia całego ciała.

10. Po wejściu do sauny, usiądź lub połóż się na ręczniku.

11. Nie wolno korzystać z sauny pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

12. Na terenie sauny zabrania się:

a) wchodzenia na elementy konstrukcyjne sauny nieprzeznaczone do tego celu,

b) dotykania i manipulowania przy urządzeniach elektryczno-grzewczych,

c) wnoszenia alkoholu,

d) palenia tytoniu, palenia e-papierosów i używania innych środków odurzających,

e) wnoszenia jedzenia,

f) niszczenia i uszkadzania wyposażenia,

g) nieobyczajnego zachowania bądź zachowania uznanego społecznie za nieprzyzwoite lub obraźliwe,

h) robienia zdjęć.

13. Po wyjściu z sauny należy schłodzić ciało.

14. Po schłodzeniu należy odpocząć i uzupełnić poziom płynów w organizmie wodą mineralną lub sokiem.

15. W saunie nie należy przebywać w okularach i szkłach kontaktowych.

16. W czasie i po pobycie w saunie przeciwwskazane jest podejmowanie wysiłku fizycznego.

17. W pomieszczeniu wypoczynku po saunie zabrania się przebywania nago .

18. Wszelkie zmiany samopoczucia, wskazujące na nietolerancję zabiegu w saunie, należy niezwłocznie zgłosić obsłudze Obiektu.

3. KORZYSTANIE Z SAUNY PAROWEJ

1. Jedno wejście do sauny powinno trwać ok. 5 – 15 minut, a całkowity czas nie powinien przekraczać 30 minut dziennie np. 2 x 15 min lub 3 x 10 min.

2. Do korzystania z sauny należy zaopatrzyć się w obuwie typu klapki, mydło oraz dwa ręczniki; jeden służy do wycierania się drugi jako podkładka na ławę.

3. Sauna parowa (tzw. łaźnia rzymska) to sauna o wilgotności dochodzącej do 100% lecz niższej temperaturze: 40-50°C.

4. W czasie przebywania w saunie parowej nie wolno smarować ciała lub twarzy żadnymi kremami, gdyż powoduje to zmniejszenie powierzchni ciała, która wydala pot.

5. Przed wejściem do kabiny parowej należy się zapoznać z Regulaminem oraz przeciwwskazaniami do korzystania z usługi kąpieli w saunie parowej.

6. W kabinie sauny parowej może przebywać jednocześnie 15 osób.

7. W kabinie sauny zaleca się używanie ręcznika. Ręcznik powinien być rozłożony tak, aby żadna część ciała nie stykała się z powierzchnią ławy

.

4. KORZYSTANIE Z SAUNY SUCHEJ

1. W kabinie sauny zaleca się używanie ręcznika. Ręcznik powinien być rozłożony tak, aby żadna część ciała nie stykała się z powierzchnią drewnianą.

2. W kabinie sauny może przebywać jednocześnie 8 osób.

3. Jeden cykl kąpieli trwa około 25 minut : 8–12 minut przebywania w gorącym pomieszczeniu,a następnie 8–12 minut stopniowe ochładzanie ciała wodą ( w cyklu drugim i trzecim przebywanie w gorącym pomieszczeniu nie powinno być dłuższe niż 10 minut ).

4. W czasie przebywania w saunie suchej nie wolno smarować ciała lub twarzy żadnymi kremami, gdyż powoduje to zmniejszenie powierzchni ciała, która wydala pot. W celu przystosowania układu krążenia do prawidłowego funkcjonowania w pozycji stojącej, wskazane jest w ostatnich 2–3 minutach przebywania w saunie przyjęcie pozycji siedzącej z opuszczonymi nogami.

5. Po saunie należy wypocząć około 20–30 minut. Celowe jest picie w umiarkowanych ilościach (około 0,5–1 l ) wód mineralnych lub soków.

5. PRZECIWWSKAZANIA DO KORZYSTANIA Z SAUNY PAROWEJ I SUCHEJ

reumatoidalne: w ostrym stanie reumatycznym,

pulmonologiczne: infekcje: przeziębienie, gruźlica, ostry stan astmatyczny,

kardiologia: niewydolność serca, krążenia i wieńcowa ze stenokardią spoczynkową, i inne choroby serca (najlepiej korzystać po konsultacji z lekarzem)

inne: ostre stany zapalne, wrzody, guzy, ogniska zakażenia (np. przy bólu zęba), choroby weneryczne, epilepsja, jaskra, daltonizm i inne (wskazana jest konsultacja z lekarzem)

 

UWAGA: W PRZYPADKU POGORSZENIA SAMOPOCZUCIA PODCZAS POBYTU

W SAUNIE LUB WĄTPLIWOŚCI ZDROWOTNYCH NALEŻY SKONSULTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM.