Pomiń linki

Wizyta jury konkursu Modernizacja Roku i Budowa XXI w.

3 sierpnia br. u Uzdrowisku gościło Jury Konkursu Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku – prestiżowego ogólnopolskiego konkursu budowlanego nagradzającego inwestycje o szczególnych walorach użytkowych oraz estetycznych. Doceniane są działania, które, poprzez odpowiednio przeprowadzone prace modernizacyjne, ratują obiekty i budowle dziedzictwa narodowego.

Stara Pijalnia doskonale wpisuje się w idee konkursu jako zabytkowa perełka architektury parkowej pochodzącą z 1862roku, której po modernizacji przywrócona zostanie pierwotna funkcja i znowu będzie służyć zdrowiu kuracjuszy. W odrestaurowanym budynku, którego otwarcie już niebawem, prowadzona będzie krenoterapia czyli terapia wodami leczniczymi.

Jury konkursowe podczas wizytacji spotkało się z osobami bezpośrednio zaangażowanymi w prace renowacyjne – projektantką, wykonawcami oraz inwestorem, które wyczerpująco opowiedziały o przebiegu działań.
Wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu br. podczas Uroczystej Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród na Zamku Królewskim w Warszawie.