Pomiń linki

Seniorzy z Niemiec gośćmi Uzdrowiska

Mieliśmy przyjemność gościć w naszym Uzdrowisku przedstawicieli Starostwa Powiatowego, w tym panią Starostę Barbarę Bandołę, Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego oraz Radę Seniorów Powiatu Anhalt-Bitterfeld – zaprzyjaźnionego powiatu niemieckiego, z którym od wielu lat współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie.
Spotkanie w świeżo wyremontowanej Starej Pijalni miało na celu zapoznanie z historią tego pięknego miejsca, profilu leczniczego Uzdrowiska oraz lokalnego bogactwa czyli naturalnych surowców – borowiny i solanki nagrodzonych Lokalną Marką Ziemi Pszczyńskiej. Pani Starosta przybliżyła ideę certyfikatu, jego znaczenia dla regionu i lokalnej przedsiębiorczości.
Nasi goście odwiedzili także Inhalatorium wraz z EKO-zakątkiem, które już niebawem będzie służyć mieszkańcom!! Inwestycja ta powstała dzięki głosom poparcia w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Wspólnie spędzony czas tych dwóch prężnie działających organizacji senioralnych, wymiana doświadczeń i inicjatyw, z pewnością przyczyni się do powstania nowych form współpracy na rzecz osób w srebrnym wieku.