Pomiń linki

Nowe wyposażenie w Szpitalu Dziecięcym STOKROTKA

Trakt zabiegowy Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci STOKROTKA został wyposażony w nowe stoły rehabilitacyjne służące do ćwiczeń z dziećmi.

Osiem specjalistycznych urządzeń polskiej produkcji, solidnie wykonanych, estetycznych oraz z elektryczną regulacją zapewni naszym fizjoterapeutom ergonomiczne  stanowiska pracy. Pastelowa kolorystyka i wygodna tapicerka z pewnością przypadną do gustu małym pacjentom.

Stoły rehabilitacyjne przeznaczone są do wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych dzieci  korzystających z bezpłatnego programu leczenia wad postawy w goczałkowickiej STOKROTCE zarówno podczas stacjonarnych pobytów, jak i w formie ambulatoryjnej.

Ambulatoryjne leczenie uzdrowiskowe jest w pełni bezpłatne, obejmuje 18 dni zabiegowych oraz indywidualnie dobrane zajęcia, w tym ćwiczenia na basenie solankowym. Dzieci każdego dnia w czasie trwania turnusu, w godzinach popołudniowych uczą się poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń oraz utrwalają dobre nawyki, które zniwelują wady postawy.

Mamy nadzieję, że kolejna modernizacja wnętrza zachęci małych pacjentów do aktywnego udziału w ćwiczeniach.